Mersin Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde Atatürk Kitaplığı Açıldı.


Mersin Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde Atatürk Kitaplığı Açıldı.

30 Haziran 2023

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde hayata geçirilen “Sosyal Bilimler Liselerinde Atatürk Kitaplığı Açılışı” etkinliklerine devam ediliyor.
7 Haziran 2023 tarihinde Mersin Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde Atatürk Kitaplığı’nın açılışı yapıldı. Açılış etkinliğine Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güner DOĞAN, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Müdürü Hüseyin TOSUN, Uzman Murat SAYGIN, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tanıtım filminin ardından Okul Müdürü Fatma GÖK ve Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güner DOĞAN birer açış konuşması yaptı.
Açış konuşmalarından sonra Mersin Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi ve aynı zamanda Başkanlığımız haberleşme üyesi Doç. Dr. Birgül BOZKURT “100.Yılında Cumhuriyet ve Kazanımları” konulu konferans / söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından Atatürk Kitaplığı’nın açılışının yapılmasıyla birlikte program sona erdi.