İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi’nde Atatürk Kitaplığı Açıldı.


İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi’nde Atatürk Kitaplığı Açıldı.

30 Haziran 2023

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde hayata geçirilen “Sosyal Bilim Liselerinde Atatürk Kitaplığı Projesi”nin açılışlarına devam ediliyor.

17 Mart 2023 tarihinde İzmir Cengiz Aytmatov  Sosyal Bilimler Lisesinde “Atatürk Kitaplığı”nın açılışı yapıldı. Etkinliğe; Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güner DOĞAN, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Dilşen İNCE ERDOĞAN, İzmir/Urla İlçe Millî Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tanıtım filminin ardından Urla İlçe Millî Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ ve Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güner DOĞAN birer açış konuşması yaptı.

Açış konuşmalarının sonrasında Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr.  Dilşen İNCE ERDOĞAN “108. Yılında Çanakkale Zaferinin Dünyadaki Etkileri” konulu bir konferans verdi. Konferans sonunda öğrencilerin sorularını cevapladı.

Son olarak protokol üyeleri ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla “Atatürk Kitaplığı”nın açılış kurdelesi kesildi.