Gümüşhane’de Atatürk Kitaplığı Açıldı


Gümüşhane’de Atatürk Kitaplığı Açıldı

30 Haziran 2023

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde hayata geçirilen “Sosyal Bilimler Liselerinde Atatürk Kitaplığı Açılışı”  etkinliklerine devam ediliyor.

16 Mayıs 2023 tarihinde Gümüşhane Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesinde “Atatürk Kitaplığı”nın açılışı yapıldı. Açılış  etkinliğine Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güner DOĞAN, ATAM  İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Müdürü Hüseyin TOSUN, Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN,  Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tanıtım filminin ardından Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN ve Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güner DOĞAN birer açış konuşması yaptı.

Açış konuşmalarından sonra Gümüşhane Üniversitesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram NAZIR  “19.yüzyıl Siyasi Olayları ve Sözde Ermeni Meselesi”  ve yine aynı üniversiteden Prof. Dr. Fatih YALÇIN  “Türk Dili ve Kültürü” konulu birer konferans / söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından “Atatürk Kitaplığı”nın açılışının yapılmasıyla birlikte program sona erdi.