Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesinde “Atatürk Kitaplığı”nın Açılışı Yapıldı.  


Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesinde “Atatürk Kitaplığı”nın Açılışı Yapıldı.  

30 Haziran 2023

Atatürk Araştırma Merkezince 12 Ekim 2022 tarihinde Bursa Ali Osman SÖNMEZ Sosyal Bilimler Lisesi’nde “Atatürk Kitaplığı”nın açılışı yapıldı. Etkinliğe; Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Yüksel ÖZGEN, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Orhan AVCI, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Nadir AYDIN, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil ÖZER, Mudanya İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Ali TÜZEN ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tanıtım filminin ardından Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Bilal Yaşar KARTAL, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil ÖZER, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Yüksel ÖZGEN birer açış konuşması yaptı. Açış konuşmalarının sonrasında, protokol üyeleri ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla “Atatürk Kitaplığı”nın kurdelesi kesildi.

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Orhan AVCI’nın öğrencilerle söyleşisi sonrasında program sona erdi.