Burs Duyurusu


Burs Duyurusu

29 Haziran 2023

Kurumumuz tarafından 2022 yılında verilecek olan lisans, yüksek lisans ve doktora burslarına ilişkin başvuru değerlendirme süreci sona ermiş olup lisans bursu almaya hak kazananlar ve lisansüstü burs mülakatına girmeye hak kazananlar belirlenmiştir. Başvuru sahipleri burs sonuçlarını www.turkiye.gov.tr adresinde yer alan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Burs Sonuç Takip sistemi üzerinden sorgulayabilirler.

LİSANSÜSTÜ

Yüksek lisans ve doktora burs mülakatına girmeye hak kazananlar için mülakat yeri, tarihi ve saatleri ile gerekçeli burs başvurusu değerlendirme listeleri aşağıda yer almaktadır.

Adayların mülakata gelirken fotoğraflı T.C. kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları, salgın şartları dolayısıyla HES kodu almaları, maske ve siperlik gibi kişisel tedbirleri uygulamaları gerekmektedir.

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığına başvurmuş olan Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin burs mülakatları 23 Aralık Perşembe günü 10.00-15.00 saatleri arasında Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı toplantı salonunda yapılacaktır.

Adres: Ziyabey Caddesi No:19 Balgat Çankaya / Ankara

İletişim Tel: (312) 285 55 12 /1440-1441

e-posta: burs@atam.gov.tr

* 2022 Yılı Yurt İçi Lisansüstü Eğitim Bursu İlanı’nda belirtildiği üzere, yüksek lisans burs başvurularında lisans mezuniyet notunun %30’u, ALES puanının %20’si, yabancı dil puanının %20’si ve mülakat puanının %30’u alınarak Burs Sistemi’nde otomatik olarak genel başarı listesi oluşturulacaktır. Oluşturulan listelerde genel başarı puanı 70 ve üzeri olanlar başarılı sayılabileceğinden, mülakat puanı harici puan ortalaması 40’ın altında olan adaylar mülakattan 100 tam puan alsalar dahi 70 genel başarı puanı şartını sağlayamayacaklarından mülakata katılmaya hak kazanamamışlardır.

İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

2022 YILI YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BURSU BAŞVURU DEĞERLENDİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ