Burdur Mehmet UZAL Sosyal Bilimler Lisesinde Atatürk Kitaplığı Açıldı.


Burdur Mehmet UZAL Sosyal Bilimler Lisesinde Atatürk Kitaplığı Açıldı.

30 Haziran 2023

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde hayata geçirilen “Sosyal Bilim Liselerinde Atatürk Kitaplığı Projesi”nin açılışlarına devam ediliyor.

10 Mart 2023 tarihinde Burdur Mehmet UZAL Sosyal Bilimler Lisesinde “Atatürk Kitaplığı”nın açılışı yapıldı. Etkinliğe; Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güner DOĞAN, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Serhat YILMAZ , Burdur İl Millî Eğitim Müdürü Nesrin KAKIRMAN ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tanıtım filminin ardından Burdur Mehmet UZAL Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mücahit KILINÇ ve Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güner DOĞAN birer açış konuşması yaptı.

Açış konuşmalarının sonrasında Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Serhat YILMAZ “Akif’in Sözü, Cumhuriyet’in 100’ü” konulu bir konferans verdi. Konferans sonunda öğrencilerin sorularını cevapladı.

Son olarak protokol üyeleri ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla “Atatürk Kitaplığı”nın açılış kurdelesi kesildi.