Atatürk Araştırma Merkezi İle Stratejik Düşünce Enstitüsü(SDE) Arasında İşbirliği Protokolu


Atatürk Araştırma Merkezi İle Stratejik Düşünce Enstitüsü(SDE) Arasında İşbirliği Protokolu

27 Haziran 2023

Atatürk Araştırma Merkezi İle Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE)  Arasında  İşbirliği Protokolu İmzalandı

Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu-Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ile merkezi Ankara’da bulunan Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) arasında  bilimsel çalışmalar işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Ekim 2013’de  Kazakistan’da Kazakistan – Türkiye  İlişkilerinin Geleceği konulu bir sempozyum düzenlenmesi ve önümüzdeki dönemde de Cumhuriyet Dönemini kapsayan çalışmalar ile Ortadoğu konulu  bir dizi bilimsel faaliyetin yapılması kararlaştırıldı.

Protokol imza töreni ve işbirliği toplantısına Merkezimiz Başkanı Prof. Dr. M. Ali BEYHAN, Başkan Yardımcısı Nihat BÜYÜKBAŞ, Uzman Yardımcıları Arzu GÜVENÇ ile Duygu TÜRKER, Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yasin AKTAY, Yüksek İstişare Kurulu üyesi Aydın  BOLAT, SDE Uzmanlarından Doç. Dr. Erkin EKREM, Zeynep SONGÜLEN İNANÇ ve Araştırma Asistanı Kasım İLERİ katıldı.

Bu protokol kapsamında Kurumların birlikte sempozyum, çalıştay, konferans, yayın vb. bilimsel ve kültürel  faaliyetleri  yapabilecekleri öngörülmektedir.