Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Yeni Bir Proje Başlattı.


Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Yeni Bir Proje Başlattı.

30 Haziran 2023

“Liselere 1.000 Kitaptan Oluşan Atatürk Kitaplığı Kuruluyor.”

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığının 68 ilde 92 sosyal bilimler lisesinde açmayı planladığı 1.000 kitaptan oluşan “Atatürk Kitaplığı Projesi” çerçevesinde düzenlenen “Eğitimde İş Birliği Protokolü İmza Töreni”,  Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY ile Millî Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Yüksel ÖZGEN, İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK ve her iki Bakanlığın ilgili bürokratlarının katılımlarıyla İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde yapıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY ve Millî Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER’in konuşmalarıyla başladı.  

Açış konuşmalarının sonrasında, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY ve Millî Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER tarafından “Eğitimde İş Birliği Protokolü” imzalandı. 

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Yüksel ÖZGEN ile Bakanlıkların ilgili bürokratları, il protokolü, öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla açılış kurdelesi kesildi ve 1.000 kitaptan oluşan “Atatürk Kitaplığı”nın da yer aldığı kütüphane ziyaret edildi.

Program, Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu Üyesi ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali SATAN’ın “Millî Mücadele ve Gençlik” konulu konferansıyla sona erdi.