Atatürk Araştırma Merkezi Bahar Dönemi Bilim Kurulu Toplantısı Yapıldı (30 Mayıs 2013, Perşembe / Büyük Abant Oteli


Atatürk Araştırma Merkezi Bahar Dönemi Bilim Kurulu Toplantısı Yapıldı (30 Mayıs 2013, Perşembe / Büyük Abant Oteli

27 Haziran 2023

Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu bahar dönemi olağan toplantısı Bolu Büyük Abant Otel’de yapıldı.  Bilim Kurulu toplantısı,  Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan’ın başkanlığında, Kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Kurumumuz Uzman ve Uzman Yardımcıları da toplantıda hazır bulundu.

Toplantı, Başkan Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan’ın açış konuşmasıyla başladı. Beyhan, üyelere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Merkezimizin 2013 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında Merkezimiz ile ilgili bir çok konuya değinen Beyhan, özellikle  yayın politikamız üzerinde durarak; kurumun yapacağı  çalışmalarla, toplum beklentileri doğrultusunda  yeni yaklaşımlar getirilmesinin  önemini vurguladı. Daha sonra gündemdeki konuların görüşülmesine geçildi.

Öğleden sonra saat 14.00-18.00 arasında Merkezimizin Bilim ve Uygulama Kolları ile Komisyon toplantıları yapıldı. Bilim ve Uygulama Kolları ile Komisyonlar yuvarlak masa toplantıları şeklinde çalışmalarını sürdürdüler. Gün boyu devam eden çalışmalar sonucunda;  Kol ve Komisyonların çalışma ilkeleri belirlendi,  yapılması öngörülen bilimsel araştırma faaliyetleri planlandı ve her Bilim ve Uygulama Kolu ile Komisyonlar için ayrı çalışma takvimi oluşturuldu.