2023 Mart Dönemi Proje Başvuruları Başlıyor


2023 Mart Dönemi Proje Başvuruları Başlıyor

30 Haziran 2023

Sayın Araştırmacılar,

Mustafa Kemal Atatürk, “Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir.”  sözüyle, doğru yolu bulmak için bilginin önemini vurgulamaktadır. Bu nedenle, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu olarak, toplumumuzun karşılaştığı zorlukları anlamak ve çözümler üretmek için sosyal bilimler alanında araştırmalar yapıyoruz. Amacımız, sosyal ve beşeri bilimler bütünlüğü içinde Türk dili, tarihi ve kültürü ile Atatürk ve eseri üzerinde özgün bilimsel araştırmalar yapmak ve yapılmasını sağlamaktır.

Son zamanlarda ülkemizin belli bölgelerinde yaşanan depremler ve seller gibi doğal afetler birçok insanımızın hayatını, işini ve çalışmalarını derinden etkiledi. Bu bağlamda, Deprem Bölgesindeki Araştırmacılar İçin Proje Özel Çağrısı başlatıyoruz. Bu çağrı, bölgedeki sosyal bilimler alanında çalışan araştırmacılara yöneliktir. Başvurular, 31 Mart 2023 tarihinde başlayacak olup, 31 Aralık 2023 tarihine kadar https://giris.ayk.gov.tr/ adresi üzerinden Bilimsel Proje Başvuru Sistemi (PROSİS) ile alınacaktır.

Proje Çağrısına ilişkin detayları, Deprem Bölgesindeki Araştırmacılar İçin Proje Özel Çağrısı Metni’nde bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için www.ayk.gov.tr genel ağ sayfamızı ziyaret edebilir veya projedestek@ayk.gov.tr  e-postasına sorularınızı yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PROJE BİLGİLERİ