2021 Yılı Eğitim Bursu Mülakat Duyurusu


2021 Yılı Eğitim Bursu Mülakat Duyurusu

29 Haziran 2023

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Eğitim ve Araştırma Bursları Yönetmeliği çerçevesinde Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı tarafından verilecek yüksek lisans ve doktora burs başvuruları değerlendirme süreci tamamlanmış ve mülakata girmeye hak kazanan adaylar belirlenmiştir.

Mülakata çağrılacak aday sayısı, Covid-19 salgını şartları dikkate alınarak burs ilanında yer alan puanlama ölçütleri kapsamında değerlendirilerek burs verilecek her bir alanda kontenjanın dört katıyla sınırlandırılmıştır.

Burs başvuru sonuçları www.turkiye.gov.tr adresinde yer alan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi uygulaması aracılığıyla sorgulanacaktır.

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığına başvurmuş olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin burs mülakatları 23 Aralık Çarşamba günü 10.30-15.30 saatleri arasında Yüksek Kurum toplantı salonunda yapılacaktır.

Adayların mülakata gelirken T.C. kimlik belgeleri, geçerli HES kodları ve pandemi şartlarına uygun tedbirleri (maske siperlik vb.) alarak gelmeleri gerekmektedir.

Adres: Ziyabey Caddesi No:19 Balgat Çankaya ANKARA

İletişim Tel: (312) 285 55 12/1440

e-posta: burs@atam.gov.tr

Liste