19. Yüzyıldan Günümüze Türkiye’de İktidara Müdahaleler ve Darbeler Sempozyumu


19. Yüzyıldan Günümüze Türkiye’de İktidara Müdahaleler ve Darbeler Sempozyumu

24 Haziran 2023

Merkezimiz ve Bozok Üniversitesi iş birliğiyle 21-23 Mart 2018 tarihlerinde Yozgat’ta düzenlenecek olan 19. Yüzyıldan Günümüze Türkiye’de İktidara Müdahaleler ve Darbeler Sempozyumu’nun Düzenleme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Sempozyumun amacı, 19. yüzyıldan başlayarak günümüze kadar yaşanan darbe girişimlerinin nedenleri, aktörleri, dış bağlantıları ve sonuçlarının özgün çalışmalarla ortaya konulmasıdır. Bu bağlamda gelen 122 başvuru alanında uzman akademisyenlerce titizlikle incelenmiştir.

Başvuru sonuçları gerekçeleriyle birlikte tüm başvuru sahiplerine en geç 12 Ocak 2018 tarihine kadar e-posta yoluyla bildirilecek olup, kabul edilen bildiri özetlerinin tam metinleri istenecektir. Merkezimizin kararı doğrultusunda bugüne kadar pek çok etkinlikte uygulandığı gibi bu sempozyumda da bildiri tam metinleri olmayan başvurular işleme alınmayacak ve sempozyumdan çekilmiş kabul edilecektir.

Sempozyum takvimine sadık kalınarak devam eden sürece dair duyurular genel ağ sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan ilân edilecektir.