10 Kasım 1938 / Minnet ve Şükran Duygularımızla Anıyoruz


10 Kasım 1938 / Minnet ve Şükran Duygularımızla Anıyoruz

28 Haziran 2023

10 KASIM MESAJI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebedî ȃleme intikalinin 78. yıl dönümünde kendisini minnet ve şükran duygularımızla anıyorum.

Milli Mücadelede ülkemizin bağımsızlığı uğrunda hayatını feda eden şehitlerimize, kanını veren gazilerimize rahmet diliyor ve onların manevî huzurlarında aziz hatıralarını saygı ile yâd ediyorum.

Ülkemizin bilimde, sanatta, siyasette, teknoloji alanında, kültür ve ekonomide elde ettiği ve edeceği büyük başarılarla devam ettiği kutlu yolculuğunda milletimiz, Mustafa Kemalʼin belirlediği hedefe; “Muasır Medeniyet” seviyesine ulaşacaktır. Başta Mustafa Kemal olmak üzere, Milli Mücadele’mizin mücahit kahramanlarını saygıyla yâd ediyor, şehitlerimize ve gazilerimize rahmet diliyorum.

Ülkemizin birliğine, huzuruna ve istiklaline kasteden şer odaklarına, emperyal ruhun uşaklarına ve tetikçilerine karşı mücadele eden güvenlik güçlerimize Cenabı Hakk muin olsun ve nusretini esirgemesin.

Bu vesile ile ülkemizin inkişafı, milletimizin geleceği için gayret gösterenleri rahmetle anarken, yaşayanlara bereketli bir ömür diliyorum. Cenabı Hakk güç versin, ülkemizi ve milletimizi korusun.

 Prof. Dr. Mehmet Ali BEYHAN

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı